Araba satın almanın çeşitli yöntemleri vardır. Yakınlarınızdan borç alarak ya da bir dönem belli miktarlarda para biriktirerek araba satın alabilirsiniz. 

Son dönemlerin en çok merak edilen araba alma yöntemleri arasında faizsiz araba alma sistemidir. 

Faizsiz Araba Alma Sistemi Nedir?

Faizsiz araba alma sistemi; çekilişli, sabit ödemeli, çekilişsiz, erken teslimli veya yardımlaşmalı gibi çeşitli modeller ile faiz ödemeden araba alabileceğiniz sistemdir. 

Faizsiz Araba Nasıl Alınır?

Araba almanın en avantajlı yollarından biri olan faizsiz, peşinatsız araba alımıdır. Bu sistemin yanı sıra araç bayilerinden alacağınız taşıt finansmanı ile araç satın alabilirsiniz. Bayilerin verdiği faiz oranları bankalara göre çok daha yüksektir. Bankaların verdiği taşıt kredisi ile de araç alımı mümkün. Ancak faizsiz araba almak isteyenler için taksitle araba alma sistemi oldukça mantıklıdır.

PamukEvim aracılığıyla dilediğiniz arabayı faizsiz ve peşinatsız alma imkanına sahipsiniz. 

PamukEvim Faizsiz Araba Alma Yöntemleri

PamukEvim güvencesiyle araba kredisi almanıza gerek kalmadan araba alma modelleri ile araç sahibi olabilirsiniz:

Çekilişli Sabit Ödemeli Model

Çekilişli sabit ödemeli model ile 18, 24, 36, 48, 60, 80, 100, 120, 180 ve 240 kişilik gruplardan birine dahil olabilirsiniz. Araba almak ve araba yatırımında bulunmak için ne kadar tutar istediğinizi belirleyip sistemin bir parçası olabilirsiniz. Bu sistemde kişinin aldığı ve ödediği tutar eşittir. Arabanızı noter huzurunda yapılan kuralar sonucunda ilk aylarda da teslim alabilirsiniz.

Çekilişli Erken Teslimli Model

Çekilişli erken teslimli model sabit ödemeli modele benzer. Bu modelde 18, 24, 36, 48, 60, 80, 100, 120, 180 ve 240 kişilik gruplar vardır. Araba almak ve araba yatırımında bulunmak için ne kadar tutar istediğinizi belirleyip sistemin bir parçası olabilirsiniz. Arabanızı teslim alana kadar belirli aralıklarla artış gösteren taksitlerini ödemeniz gerekir.

faizsiz araba alma fırsatı

Çekilişsiz Sabit Ödemeli Model

Çekilişsiz sabit ödemeli modele peşinat ödeyerek ya da peşinatsız dahil olabilirsiniz. İlk yapmanız gereken aylık ne kadarlık taksit ödeyeceğinizi belirlemenizdir. Belirlenen bedeli aylık taksitlere bölünerek vade belirlenir. Çıkan vadenin ortasını takip eden ayda arabanızı alabilirsiniz. Taksitlere devam ederken yapacağınız fazla ödemeler teslimat tarihini öne çeker.

Çekilişsiz Erken Teslimli Model

Çekilişsiz erken teslimli model çekilişsiz sabit ödemeli model gibidir. Toplam ne kadarlık araç istediğinize karar verip sisteme dahil olabilirsiniz. Çekilişsiz sabit ödemeli modelden farklı aylık ödemeler belirli dönemlerde artar.

Esnek Ödemeli Model

Esnek ödemeli modelde kendi bütçenize göre peşinat ve aylık taksit tutarı belirleyebilirsiniz. Taksitler devam ederken kampanya değerini artırabilir bütçenize uygun araba sahibi olabilirsiniz.

Yardımlaşmalı Model

Yardımlaşmalı 0 faizle araç alma modelinde ise 60, 80, 100 ve 120 kişilik gruplar mevcut. Satın almak istediğiniz araç maliyetine göre ne kadarlık bir rakam istediğini belirlerlemeniz gerekir. Dâhil olunan grupta arabasını alan kişilerin taksitleri belirli bir oranda arttırılarak vade sonuna kadar sabitlenir.

Faizsiz Araba Almanın Avantajları

Faizsiz araç almanın çeşitli avantajları vardır:

  • Peşinatınız olmasa bile araç alma şansınız vardır.
  • Faizsiz ve fark ödemek zorunda değilsiniz. 
  • Ödeme planınızı kendi bütçenize göre belirleyebilirsiniz.
  • Hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz.
  • Peşinat ya da ara ödemelerle borcunuzu erkenden bitirebilirsiniz.
  • Dilediğiniz zaman girdiğiniz vadeyi ve ödemeleri değiştirebilirsiniz.
  • Bankalara ve bayilerin yüksek faiz oranları ile verdiği finansmanları almak zorunda değilsiniz.
  • PamukEvim ile faizsiz araç alma sistemi güvenilirdir.