Günümüzde yükselen araç fiyatlarıyla birlikte neredeyse araç fiyatı kadar banka faizi ödemek istemeyen birçok kişi alternatif sistemlere yönelmektedir. Senetle araba almak da bu alternatiflerden biridir. Senetle araba alırken ilk başta belirli bir oranda peşinat ödeyerek kalan miktarı senetle ödeyebileceğiniz gibi hiç peşinatsız araba sahibi de olabilirsiniz. Senetle yapılan tüm alışverişler gibi senetle araba almanın da avantaj ve dezavantajları vardır.

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır?

İster sıfır ister ikinci el, satın almak istediğiniz arabaya karar verdikten sonra size özel taksitlerle araba sahibi olabilirsiniz. Pamukevim uzmanlığı ve güvencesi ile kredisiz, peşinatsız araba sahibi olmak oldukça kolay. Buraya tıklayarak formu doldurun ve deneyimli uzmanlarımız en kısa sürede sizlere ulaşsın. Peşinatı olan, olmayan herkesin kolaylıkla araba sahibi olabileceği ödeme sistemleri sunan Pamukevim, 40 yılı aşkın tecrübesiyle binlerce vatandaşı ev ve araba sahibi yaptı. Sizler de formu doldurarak ya da 0850 446 00 00 numaralı telefondan bizlere ulaşın, peşinatsız senetle araba sahibi olun.

Senetle Araba Almanın Avantajları

Senetle araba alırken direkt galeri ile iletişimde olduğunuzdan özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca, senetle alımlarda banka kredi teferruatları ile uğraşmanıza gerek kalmaz ve dosya masrafı gibi gereksiz ödemeler yapmak durumunda kalmazsınız. Belirlenecek peşinat ve vade sayısına göre taşıt kredisine göre daha avantajlı bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Peşinatsız Senetle Araba Almak Güvenilir mi?

Ödeme yönteminden bağımsız olarak yüksek miktarlar ödenerek yapılan tüm alışverişlerde karşı tarafın güvenilir bir kişi ya da kurum olduğundan emin olmalısınız. Senetle yapılan alışverişlerdeki suiistimal ihtimali göz önüne alınarak senetle araba alırken de önceliğiniz güvenilir bir kurum ile yola çıkmak olmalıdır. Günümüzde birçok galeri, peşinatlı veya peşinatsız olarak senetle araba satışı yapıyor. Öncelikle, senetle araba alacağınız kurumun Türk Ticaret Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu mevzuatlarına uygun olarak satış yaptığından, yapacağınız ödeme sözleşmesinin de Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu’na uygun olduğundan emin olmalısınız. 

Senetle araba alırken güvenilir bir kurumun seçilmesinin yanı sıra senet düzenlenirken de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle hiçbir şekilde boş bir senede imza atmamalısınız. Her ödemenin ardından da mutlaka senedi almayı unutmayın.

peşinatsız taksitle araba alma

Peşinatsız Senetle Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle satın almak istediğiniz arabanın güncel fiyatını kontrol edin. Senetle alacağınız aracın fiyatının da piyasa ortalamasına yakın olduğundan emin olun. Peşinatsız senetle araba alırken, yüksek vadeli bir ödeme planı oluşturulacağı için araç fiyatının yanı sıra ödeyeceğiniz toplam bedeli göz önünde bulundurun. Satışın ardından vadeli satış faturasını mutlaka alın. Vadesi gelen ödemelerinin banka havalesi gibi sonradan kanıtlanabilir yöntemlerle yapılması tavsiye edilir. İlk başta peşinat ödenmediğinden yüksek bir faiz oranı olabilir, ancak daha sonra elinize toplu para geçmesi durumunda toplu bir ödeme yapabilir, bu şekilde toplu ödeme indiriminden faydalanarak borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

Peşinatsız Senetle Araba Alırken Kredi Notu Önemli Mi?

Bankalar, taşıt kredisi ve diğer kredilerde öncelikle müşterinin kredi notunu değerlendirir. Kredi notunuz düşük ise taşıt kredisi kullanmanız mümkün değildir, ancak senetle araba alabilirsiniz. Senetle araba alırken de ödenen peşinat ve vade sayısına göre bir faiz oranı belirlenir. Alıcının kredi notu da faiz oranında belirleyicidir. Hemen herkes senetle araba sahibi olabilse de kredi puanı riskli derecede düşük olan kişiler daha fazla faiz oranlarıyla karşılaşabilir.