Ev alma yöntemleri arasında en fazla tercih edilen yöntem taksitle ev alımıdır. Peşinat sıkıntınız varsa, bir anda yüklü para ödeyip ev alacak ya da yatırım yapamayacak durumdaysanız faizsiz taksitle ev alma yöntemleri tam size göre.

Faizsiz Taksitle Ev Alma Yöntemi Nedir?

Faizsiz taksitle ev alma yöntemi, katılımcıların belli gruplara dahil olup gün sistemindeki gibi sırayla birbirine taksitle ev almasıdır. Taksitle ev satın alırken birbirinden farklı çalışma modelleri ve ödeme modelleri vardır.

Grubunuzdaki tüm katılımcılar kaç kişilik grup ise, kaç lira değerinde bir bütçe ayıracak ise taksitler halinde katkıyı kendine yapıyor ve faizsiz bütçe oluşuyor.

Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Kira öder gibi taksitle ev almak istiyorsanız bunun çeşitli yöntemleri vardır:

PamukEvim sayesinde çekilişli, çekilişsiz, esnek ödemeli ya da yardımlaşmalı modelleri ile ev sahibi olabilirsiniz. PamukEvim, Pamuk Grup Şirketlerinin bir alt markası olup Türkiye geneli, çok uzun 40 yıla dayanan bir ticari hayatı bulunuyor.

PamukEvim Taksitle Ev Alma Modelleri

PamukEvimin’in 6 farklı taksitle ev alma modeli vardır:

  • Çekilişli sabit ödemeli model,
  • Çekilişli erken teslimli model,
  • Çekilişsiz sabit ödemeli model,
  • Çekilişsiz erken teslimli model,
  • Esnek ödemeli model,
  • Yardımlaşmalı model.

Çekilişli Sabit Ödemeli Model

Çekilişli sabit ödemeli modelde 18, 24, 36, 48, 60, 80, 100, 120, 180 ve 240 kişilik gruplar vardır. Ayrıca her ay kimin için ev alınacağı o ayın 20’si ve 30’u arasında belirlenir.

Çekilişli Erken Teslimli Model

Çekilişli, erken teslimli ev alma modelinde kişi evini teslim alana kadar belirli aralıklarla artış gösteren taksitlerini öder. Kişi teslimatını aldığında da taksit tutarı belirli aralıklarda arttırılır ve borç bitene kadar ödeme yapmaya devam edilir.

Çekilişsiz Sabit Ödemeli Model

Çekilişsiz sabit ödemeli modelde aylık taksitler sabit olarak ödenir ve evi alacağınız gün bellidir.

Çekilişsiz Erken Teslimli Model

Çekilişsiz erken teslimli modelde ise evinizi alana kadar belirli aralıklarla artan taksitleri ödersiniz. Evinizi alacağınız tarih bellidir.

Esnek Ödemli Model

Esnek ödemeli modelde de çekilişsiz modellerde olduğu gibi evi alacağınız tarih bellidir. Esnek ödemeli model diğer modellere göre daha rahattır. Bu model ile evinize geçene kadar dilerseniz ödeyeceğiniz taksit tutarlarında değişiklik yapabilir ve taksit ödemelerinde sıkıntı yaşadığınızda taksit dondurabilirsiniz.

Yardımlaşmalı Model

Yardımlaşmalı modelde 60, 80, 100 ve 120 kişilik gruplar var. Dâhil olunan grupta evini alan kişilerin taksitleri belirli bir oranda arttırılarak vade sonuna kadar sabitlenir.

Tüm PamukEvim taksitle ev alma modelleri için PamukEvim Modeller sayfasını ziyaret edin.

taksitle ev sahibi olmak

Taksitler Nasıl Ödenir?

PamukEvim sisteminde taksitle ev alırken taksitler elden ödenmez. Aylık taksitlerinizi, peşinatınızı ya da hizmet bedelini banka hesap numarasına yatırabilir, havale-eft yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz kredi kartı ile de ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Taksitle Ev Almalıyım?

Bankadan konut kredisi çekerseniz çok fazla taksit öder, vadeye göre yatırımınız kadar faiz ödersiniz. Ayrıca ödenemeyecek tutarlar oluşur ve ödeyemeyecek duruma gelirseniz yatırdığınız yatırımda elinizden gidebilir.

Pamukevim’de paranız para olarak kalır, faiz ödemediğiniz gibi, birikmiş yatırımınızı iade alabilirsiniz.

Kimler Taksitle Ev Alabilir?

İsteyen tüm Türk Vatandaşları gelirine göre tamamen faizsiz, peşinatsız ve banka kredisiz taksitle ev alma sisteminden yararlanabilir. 

Faizsiz taksitle ev alma sistemine başvuru yaparken aktif SGK kaydı aranmaz. Ancak gelirinizi ispat etmek ve kefil göstermek zorundasınız.

Taksitle Ev Alırken Peşinat Ödemek Zorunda mıyım?

Hayır, PamukEvim sistemi ile ev alırken peşinat ödemek zorunlu değil. Peşinatınız varsa eğer ne kadar çok peşinat tutarı öderseniz eve daha çabuk kavuşma ihtimaliniz artar.

Ayrıca PamukEvim faizsiz, taksitle ev sisteminde hizmet bedeli ödemeniz gerekir. Hizmet bedelini taksit ile önce ödeme yapmanız durumunda faiz ödemezsiniz. Hizmet bedeli sabittir ancak hizmet bedeli ödemeniz bitene kadar, çekilişe katılamaz ve çekilişli sisteme dahil olamazsınız. Hizmet bedeli ödemesi bitmesinden itibaren katılabilirsiniz.

Taksitle Ev Satışı Yapan Firmalar Güvenilir mi?

Evet, PamukEvim taksitle, faizsiz ve peşinatsız ev sistemi güvenilirdir. Yapılan tüm uygulamalar noter uygunsa noter huzurunda gerçekleşmektedir. Ayrıca sektörde 40 yıldır hizmet veren Pamuk Grup güvencesi vardır.